JACEK DEWÓDZKI

Urodzony w Lubaniu Śląskim. Absolwent – matura ‘83. Muzyk, wokalista i gitarzysta. Karierę rozpoczął w zespole Patchwork. W 1994 r. został nowym wokalistą znanego zespołu rockowo – bluesowego „Dżem”. W tym samym roku nagrał nowy album „Kilka zdartych płyt”. W efekcie z zespołem nagrał 5 albumów. Ostatnia wspólna płyta „Być albo mieć” ukazała się w 2000 r. Po odejściu z „Dżemu” wydał solową płytę: Jacek Dewódzki & Przyjaciele „Rewolucja”. Obecnie jest liderem  zespołu „Revolucja”. Organizował i prowadził studenckie warsztaty muzyczne PKS w Krakowie i Młode Wilki w Warszawie, festiwal Song of Songs. Brał także udział w wielu innych przedsięwzięciach muzycznych, takich jak: Dzień Kotana, Przystanek Woodstock, WOŚP, Inwazja Mocy, Pomarańczowa Rewolucja, Festiwale: Tyski, w Węgorzewie, Opolu, Sopocie, Rock Autostrada oraz nagrał soundtrack do filmu Jacka Bromskiego „To ja, złodziej.” Mieszka w Niepołomicach.