ELŻBIETA ZAJĄCÓWNA

Urodzona w Krakowie. Absolwentka  – matura ‘77. Popularna aktorka. Po ukończeniu krakowskiej PWST zadebiutowała w 1980 r. na scenie warszawskiego Teatru Na Targówku w musicalu „Cabaretro” reż. Andrzej Strzelecki. W latach 1981 – 88 pracowała w stołecznym Teatrze Syrena. Następnie przeniosła się do Teatru Rampa na Targówku, z którym rozstała się w 1999 r. W teatrze przez wiele lat tworzyła typ śpiewającej amantki. Na dużym ekranie debiutowała rolą Natalii, dziewczyny Moksa (Jacek Chmielnik) w komedii kryminalnej Juliusza Machulskiego „Vabank”. Powróciła do tej roli cztery lata później w „Vabank II – czyli riposta”. W latach 80 – tych wystąpiła m.in. w „Nadzorze” Wiesława Saniewskiego, „Seksmisji” Juliusza Machulskiego, „C.K. Dezerterzy” Janusza Majewskiego.  W telewizji zagrała w popularnym serialu „Matki, żony, kochanki” Juliusza Machulskiego.  Obecnie występuje w wielu popularnych programach i serialach telewizyjnych. Jej mężem jest znany satyryk i aktor kabaretowy Krzysztof Jaroszyński.