ARTUR SZLOSAREK

Urodzony w Krakowie. Absolwent – matura ‘87 r. Poeta, eseista, tłumacz i krytyk. Studiował polonistykę w Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie komparastykę, germanistykę i filozofię w Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn. Utwory literackie publikował m.in. w „Zeszytach Literackich”, „brulionie” i „Tygodniku Powszechnym”.  W 1993 r. został wyróżniony nagrodą Fundacji im. Kościelskich. Nagroda szwajcarskiej fundacji cieszy się ogromnym prestiżem w środowisku literackim, zwana jest polskim Noblem dla pisarzy przed czterdziestką. W 1997 r. został nominowany do Nagrody NIKE. Był stypendystom wielu prestiżowych fundacji. Artur Szlosarek do tej pory wydał m.in.: „Wiersze napisane” 91 r., „Wiersze różne” 93 r., „Popiół i miód” 96 r, „Camera obscura” 98 r., „Listy do świata” 2000 r., „Wiersze powtórzone” 02 r., i „Pod obcym niebem” 05 r. Jako tłumacz przełożył m.in.: Celena, Benjamina, Kafkę i Lichtenberga. Jego wiersze tłumaczone były na język angielski, niemiecki, francuski, szwedzki, bułgarski, czeski i słowacki. Obecnie mieszka w Berlinie.