ALEKSANDER KUTELA

Urodzony w Krakowie. Absolwent – matura ‘91. Już w trakcie nauki w „Dwunastce” dał się poznać jako niezwykle energiczny, pełen znakomitych pomysłów przewodniczący Samorządu Uczniowskiego. Po maturze studiował Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne w Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz The General Manager Program w Harvard Business School. Od 1997 r. związany jest z prywatną stacją telewizyjną HBO Polska. Jest to część potężnego amerykańskiego koncernu HBO należącego do Time Warner Entertainment Company LP. Początkowo pracował na stanowisku dyrektora marketingu oraz dyrektora sprzedaży. Od 2000 r. pełni funkcję dyrektora generalnego i prezesa HBO Polska. Odpowiada za rozwój kanałów HBO, Cinemax i AXN. W latach 2005 – 2007 nadzorował także działalność HBO w Bułgarii i Rumunii. W 2007 r. awansował na stanowisko wiceprezesa HBO Central Europe. Jest odpowiedzialny m.in. za marketing oraz produkcję telewizyjną i filmową w 11 krajach Europy Środkowej. Swoją nową funkcję sprawuje równolegle ze stanowiskiem prezesa spółek HBO Polska i Cinemax Polska.