WSPOMNIENIA Z DNIA EDUKACJI – STYPENDIUM PREMIERA DLA PAULINY

Dnia 14.10.2016 roku miałam zaszczyt uczestniczyć w uroczystościach wręczenia stypendium Prezesa Rady Ministrów. Wraz z koleżankami: Katarzyną z VIII LO i Olgą z Technikum Poligraficzno-Medialnego nr 20 pod opieką pani Moniki Łopatki z Kuratorium Oświaty w Krakowie, udałyśmy się do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie jako przedstawicielki krakowskich stypendystów. Gratulacje odebrałyśmy z rąk pani Prezes Rady Ministrów Beaty Szydło i pani Minister Edukacji Anny Zalewskiej. Uroczystość uświetniły występy Chóru Miasta Białegostoku z XI LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Pani Beata Szydło podkreśliła, że Dzień Edukacji Narodowej to święto tych, którzy uczą i tych, którzy zdobywają wiedzę. Pani Premier mówiła, że polscy uczniowie kształcą się nie tylko po to, by poznawać świat, ale też uczą się tego, co w życiu jest najważniejsze – poczucia odpowiedzialności, patriotyzmu i bycia dobrym człowiekiem. „To dopiero początek wielkich sukcesów, które przed wami się otwierają. Wierzę głęboko w to, że dzisiejszy dzień zmotywuje do tego, żeby jeszcze wyżej się wspinać w tej drodze poznawania i odkrywania świata i czynienia go lepszym. Bo to jest właśnie najważniejsze – byście potrafili zmieniać świat na lepsze.” – mówiła Szefowa Rządu, gratulując stypendystom. Symbolicznie oddała także przyszłość w ręce młodych, zaznaczając, że jest to równie ekscytujące jak odpowiedzialne zadanie.

Mimo zmęczenia długą podróżą, stresem i emocjami, które wypełniały nasze serca, wróciłyśmy do Krakowa z uśmiechem i dumą na twarzy.
Paulina Marzec, klasa 2b