PIĘKNY BAL. RADOSNA NOC. 109 DNI DO MATURY 2017!

„Bo coś w szaleństwach jest młodości,

Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości

I rozumniejsze od rozumu.”

Leopold Staff

Trzecioklasiści z XII Liceum Ogólnokształcącego im. C. Norwida w Krakowie 13 stycznia 2017 roku bawili się na balu studniówkowym. Choć data dla wielu przesądnych fatalna, dla tegorocznych maturzystów na długie lata pozostanie w pamięci jako ta uroczysta, pełna wyjątkowej atmosfery, magiczna noc zabawy, uśmiechu, radości i beztroski…

Wzorem ubiegłych lat studniówka Norwida z inicjatywy społeczności Rodziców została zorganizowana w Folwarku Zalesie. Przygotowania do tej wyjątkowej nocy wymagały wiele zaangażowania i trwały długie tygodnie a wśród uczniów były tematem niekończących się dyskusji oraz konsultacji. Studniówka to przecież nie tylko tradycyjny polonez, którego kroków trzeba się nauczyć, to również zapraszanie Gości, planowanie eleganckiej kreacji, dobór dodatków do stroju, przemyślenia dotyczące jadłospisu i wiele innych drobiazgów, bez załatwienia których bal nie może się rozpocząć 😉 Po raz kolejny choreografię do poloneza oraz tańca pokazowego dla młodzieży ułożyła Pani Małgorzata Nazarewicz, która długie godziny podczas prób czuwała także nad tym, aby ten jeden jedyny w życiu taniec maturzystów 2017 wypadł perfekcyjnie.

 

 

Uroczystość rozpoczęła się od części oficjalnej. Dziękowano za trud włożony w kształtowanie, rozwój i edukację młodzieży ich rodzicom, nauczycielem, pedagogom. Na samym początku wystąpienia maturzystów konferansjerów – Kasi i Damiana nie zabrakło ważnej chwili podziękowań dla poszczególnych Wychowawców klas trzecich. Każdy zespół klasowy przygotował krótki tekst, który został w obecności wszystkich Gości publicznie odczytany a następnie wraz ze słodkim upominkiem wręczony Wychowawcy. Przedstawicielka Rady Rodziców, Pani Małeta, w swoim wystąpieniu składając podziękowania Dyrekcji i Pedagogom XII Liceum szczególnie podkreślała fakt, że Nauczyciele Dwunastki w swojej pracy z młodzieżą kierują się nie tylko rozumem ale i ogromnym sercem, co dla Rodziców pozostaje cenną wartością. Następnie o wygłoszenie kilku słów do uczestników balu został poproszony Pan Dyrektor Ryszard Nowak. Ciepłe słowa wdzięczności skierował do Rodziców – organizatorów studniówkowej zabawy a następnie wzniósł toast za pomyślność podczas balu, egzaminów dojrzałości a później w dorosłym, samodzielnym życiu. Gdy z ust Dyrektora Nowaka padły długo wyczekiwane słowa „Studniówkę XII Liceum Ogólnokształcącego uważam za otwartą”, przyszedł czas na poloneza a tym samym rozpoczęła się zabawa studniówkowa. Uczniowie wraz z osobami towarzyszącymi oraz swoimi wychowawcami staropolski taniec otwarcia balu wykonali w kilku turach, bo choć sala balowa przestronna to nie zdołała społeczności Dwunastki w tej podniosłej chwili pomieścić.

 

 

 

W bogatym ceremoniale przeżywanej uroczystości nie zabrakło także lampki szampana, krojenia ogromnego tortu, rytułału obskakiwania na jednej nodze „naszego osobistego Wieszcza – Adasia (w tej roli uwielbiany przez Młodzież, Dumny Pan Wicedryektor Adam Majcherek), tańców „na góralską nutę” oraz gremialnych aranżacji starych i nowych przebojów.

 

 

Ta noc do innych była niepodobna… W pamięci wszystkich uczestników pozostanie magiczna atmosfera odświętnego spotkania, salonowa etykieta, zmyślne fryzury, stylowe kreacje wieczorowe, żywiołowe wibracje tańczących par, freestylowe pokazy indywidualne na parkiecie a także chwile przy biesiadnym stole i wykwintnych potrawach, które uświetniły ducha towarzyskich rozmów w tej szczególnej, pozaszkolnej oprawie.

 

 

Drodzy Maturzyści!

Dziś, Wasza studniówka trzecioklasistów, którzy w maju 2017 roku przystąpią do egzaminów maturalnych, jest już historią. Dobrze, że mieliśmy okazję wspólnie spędzić tę radosną noc, gdyż takiej sposobności w podobnym składzie już nigdy niestety nie będzie. Za niedługo ruszycie w samodzielną drogę, realizować swoje plany i spełniać marzenia. Wierzę, że podołacie wyzwaniom i dotrzymacie obietnic, które zabrzmiały w wystąpieniach kierowanych do Wychowawców. Życzę, aby w przyszłości nie zabrakło nikomu z Was tego zapału, który wiązał się z przygotowaniami do tego historycznego wydarzenia oraz tej młodzieńczej energii, która nadała ton przedniej zabawie na tym pięknym balu…

Wychowawca klasy trzeciej