Z poezją nam po drodze

W stosunkowo niewielkim, ale za to doborowym towarzystwie, spotkaliśmy się 14.lutego na szkolnych eliminacjach XVI Krakowskiego Konkursu Recytatorskiego. Walentynkowe święto było okazją, by wyznać miłość do … poezji. Tak, ten obiekt naszej fascynacji nigdy nie zawiedzie – zawsze czeka, jest wierny i nieprzebrany w swej różnorodności.

Mogliśmy słuchać tekstów między innymi Wisławy Szymborskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Juliana Tuwima.

Miła atmosfera i wzajemna uwaga pozwoliła na zaprezentowanie ciekawych interpretacji tekstów poetyckich i fragmentów prozy wybranych przez uczestników konkursu. Licealistki wysłuchały recytujących gimnazjalistów, a młodsi uczniowie mogli poznać talenty nieco starszych koleżanek.

Jury składające się z polonistek Mirosławy Herdziny i Izabeli Stańdo z grona licealistek do dalszych etapów zakwalifikowało Dominikę Ramzę z klasy Ib, Sylwię Michalec z IIb oraz Polę Kurc z IId.

W eliminacjach szkolnych wzięli także udział gimnazjaliści. Do kolejnego etapu zakwalifikowali się: Marta Śliwa z klasy trzeciej oraz Zuzanna Frej i Marcin Bobrowski z klasy drugiej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych eliminacjach!