Werdykt jury Przeglądu Teatralnego 2017

27 marca to Międzynarodowy Dzień Teatru. Tego właśnie dnia na deskach Teatru Ludowego z materią teatru zmagała się młodzież XII Liceum. Poniżej wyniki obrad jury Przeglądu Teatralnego Młodzieży Dwunastki.

Trzecie miejsce przypadło ex aequo klasom 1f za spektakl „Niech żyją romantycy” oraz 2d za „Romea i Julię”. Obydwie prezentacje miały komediowy charakter i dodajmy na razie enigmatycznie, literaturę w tle.

Drugie miejsce zajęła klasa 2a. Zespół zaprezentował kryminał „Charlotte Holmes”. Prezentacja dopracowana i dobrze wykonana.

Pierwszym miejscem może cieszyć się klasa 1e, która przybliżyła widzom mitologię nordycką w spektaklu „Loki i Asgardu uroki”. Docenić należy wkład pracy, olbrzymie zaangażowanie większości klasy i co za tym idzie jakość prezentacji.

Jury ponadto wyróżniło klasę 1a (nagroda za debiut) za bezpretensjonalne i nad wyraz lekkie podejście do trudnego tematu (Pesymistyczne Stowarzyszenie Dekadentów”) oraz klasę 1d (Złota szpila – najlepsze przedstawienie satyryczne), która rozbawiła wszystkich do łez prezentując „Pływanie synchroniczne”.

Indywidualne wyróżnienia zdobyli najlepsi aktorzy i najlepsze aktorki: Karolina Jamka z 1a, Julia Król z 1e, Bartłomiej Zięba z 1e oraz Mateusz Chojnacki z 2d.

Dłuższy tekst relacji o tym, co wydarzyło się w Teatrze Ludowym już wkrótce.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.