Jesteśmy mocni! Sukces naszych piłkarzy ręcznych i ich koleżanek

Jak powszechnie wiadomo nasza Szkoła od lat uczestniczy w ogólnopolskiej rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonej pod nazwą Licealiada.

W tym roku szkolnym już od września przystąpiliśmy do rywalizacji na etapie miasta Krakowa. Po pierwszych wrześniowo-październikowych sukcesach lekkoatletów przyszła kolej na przedstawicieli gier zespołowych. Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili przedstawiciele Piłki Ręcznej.

W tym miejscu jest nam niezwykle miło poinformować, że …

Piłkarze Ręczni XII LO zdobyli brązowy medal Licealiady

pokonując w meczu o trzecie miejsce ZSZ HTS 14:8

Gratulacje dla brązowych medalistów należą się tym bardziej, że złoty medal tych rozgrywek zdobyli zawodnicy SMS LO Gortata (w barwach tego Liceum wystąpił ligowy zespół piłkarzy ręcznych klubu sportowego Krakowiak, którzy na mocy podpisanego porozumienia z LO Gortata są uczniami tego liceum), a srebrny medal zdobyli uczniowie Zespołu Szkół nr 1.

Zespół brązowych medalistów Mistrzostw Krakowa – Licealiada wystąpił w składzie: Czarnecki Bartosz (3B), Dzieża Sebastian (3F), Klima Karol (3A), Bentkowski Sebastian (2D), Ciężkowski Cyprian (2D), Kisiel Konrad (2F), Klita Jakub (1D), Stanek Karol (2D), Kasperczyk Adrian (1C), Kolec Patryk (1E) , Krakowiak Dominik (1D), Macheta Paweł (1C), Poziomek Kacper (1A), Szydlak Bartłomiej (1F), Wieja Kamil (1D)

Bardzo dobrym wynikiem w tej samej dyscyplinie zakończyły się dla naszej Norwidowskiej reprezentacji rozgrywki dziewcząt.

W kilkunastozespołowej rywalizacji dziewczęta z Dwunastki zajęły V miejsce Licealiady, co przy braku w zespole zawodniczek czynnie uprawiających piłkę ręczną należy uznać za ogromny sukces.

To bardzo wysokie miejsce w Mistrzostwach Krakowa dziewczęta wywalczyły w składzie: Włodarczyk Natalia (3F), Musz Karolina (2C), Michalik Katarzyna (2D), Fielek Adrianna(2F), Gurgacz Aleksandra (2F), Wawrynkiewicz Zuzanna (2A), Wołoszyn Eunika (2D), Cholewa Magdalena (2D), Stachel Katarzyna (2D), Ramza Dominika (1B), Klimas Aleksandra (1E), Wiatrowska Adrianna (1C).

A już w ostatnim tygodniu przed feriami do rywalizacji o medale przystąpią nasze koszykarki i koszykarze, którzy po przejściu eliminacji rozpoczną zmagania w ćwierćfinałach i półfinałach Licealiday. Za ich sportową rywalizację i ewentualne sukcesy trzymamy kciuki 🙂

mag