Uczniowie Norwida szlakiem historii PCK

„100 lat w jeden dzień”

czyli Gra Miejska Historyczna dla wolontariuszy działających w grupach młodzieżowych PCK….

My 🙂 XII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie, reprezentowane przez 5 osobową drużynę,

odpowiadając na zaproszenie Małopolskiego Okręgowego Oddziału PCK, w dniu 18 czerwca 2019 roku zagraliśmy! 🙂

Nasz zespół to: Laura, Wiktoria, Michał, Eryk i Maciek.

Pokazali, że będąc uczniami klasy medycznej, można też interesować się historią a efekt ich starań to:

zdobycie IV miejsca wśród wszystkich grup uczestniczących w Grze!

DZIĘKUJEMY i GRATULUJEMY. 🙂

Co będziemy wspominać?

„Dzień ten, oprócz upamiętnienia 100 lat działalności Polskiego Czerwonego Krzyża był dla nas przede wszystkim okazją do nauki i dobrej zabawy a także szansą na zawarcie nowych, ciekawych znajomości. Poznaliśmy naszych rówieśników między innymi z Lublina, Zielonej Góry, Warszawy…

Trasa Gry prowadziła ulicami Starego Miasta w Krakowie, przez miejsca istotne z punktu widzenia działalności i historii Polskiego Czerwonego Krzyża. Miejsc takich było 10 a przy każdym z nich czekały konkretne zadania dla grających zawodników.

Ani się obejrzeliśmy a mieliśmy za sobą cały dzień pieszej wędrówki po Krakowie, 100 lat pięknej historii i ponad 7 kilometrów trasy.

Wracamy zmęczeni ale zadowoleni ze zdobytych doświadczeń i możemy zaczynać radosne wakacje!”