Dzień Otwarty Szkoły – fotorelacja

13 KWIETNIA 2019

Wybór szkoły średniej to jedna z najważniejszych decyzji, jakie stoją przed współczesną młodzieżą – od niej wszak zależą przyszłe losy całego życia młodego człowieka. W sobotę, 13 kwietnia, zainteresowani nauką w XII LO mieli okazję dokładnie zapoznać się ze wszystkimi atutami Dwunastki.

Mimo niesprzyjającej, deszczowej aury przyszli licealiści tłumnie przybyli na dzień otwarty naszej szkoły i już przed godziną 10 budynek zaczął się wypełniać. Młodzież nie tylko zapoznała się z ofertą edukacyjną XII Liceum i jego wystrojem, ale też zyskała okazję do korzystania z nowoczesnych materiałów dydaktycznych, w które zasobna jest nasza szkoła. W poszczególnych salach przyszli nauczyciele i wychowawcy udzielali odpowiedzi na wszystkie pytania, które nurtują młodych ludzi, stojących przed trudnym wyborem. Kadrę uczących wspierali w tym zadaniu także ci, którzy pozostają najbliżej nurtu szkolnego życia, czyli nasi uczniowie – bijące serce Dwunastki.

O 11:00 w sali gimnastycznej odbyło się spotkanie z Dyrekcją XII Liceum,  podczas którego zaprezentowano profile poszczególnych klas oraz pokrótce przedstawiono niemały dorobek sportowy, naukowy, kulturalny i charytatywny naszej szkoły. Uczestnicy mieli też okazję zobaczyć fotografie z licznych wyjazdów krajoznawczych i obozów integracyjnych, które organizują nauczyciele Dwunastki.

Nietaktem byłoby pominąć milczeniem oprawę muzyczną dnia otwartego – towarzyszącą nam w czasie tego sobotniego południa pozytywną atmosferę zawdzięczamy przede wszystkim uczestniczkom tegorocznego przeglądu artystycznego, które urozmaiciły cały projekt swoimi wykonaniami.

Zainteresowanie, jakie wśród młodzieży wzbudził dzień otwarty XII Liceum, bierzemy za dobrą monetę i traktujemy jak optymistyczną wróżbę! Natomiast dla tych, którzy postanowili tak licznie nas odwiedzić – niech słodycz dwunastkowych krówek będzie zapowiedzią słodyczy trzech lub czterech lat, które przyjdzie im spędzić w progach naszej szkoły.

Do zobaczenia za kilka miesięcy, przyszli uczniowie!