3 PN Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.
 6 CZ Zebrania z rodzicami. Wybór klasowej Rady Rodziców.
21 PT Złożenie wiązanki kwiatów przy epitafium Patrona w krypcie wawelskiej w rocznicę urodzin poety.
23 IX
– 2 X
Obóz integracyjny uczniów klas pierwszych.
28 PT Ostateczny termin składania wstępnych deklaracji wyboru przez uczniów klas III przedmiotów na egzaminie maturalnym.
12 PT

Uroczyste posiedzenie Rady Pedagogicznej.
Udział XII LO w widowisku Duma i radość z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości.

14 ND Dzień Edukacji Narodowej.
15 PN Dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Podstawa prawna – rozporządzenie MENiS z dnia 18 IV 2002 w sprawie organizacji roku szkolnego. Dz.U. z 2002 r. nr 46 poz. 432 z późn. zmianami
16 – 19 Wybory Przewodniczącego Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
 1 CZ Wszystkich Świętych.
2 PT Dzień wolny od zajęć dydaktycznych. Podstawa prawna – rozporządzenie MENiS z dnia 18 IV 2002 w sprawie organizacji roku szkolnego. Dz.U. z 2002 r. nr 46 poz. 432 z późn. zmianami
 6 WT Konsultacje z rodzicami.
9 PT Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych na sztandar Szkoły. Konkurs pieśni patriotycznych dla klas pierwszych.
11 ND Narodowe Święto Niepodległości.
 13 – 30 Próbne egzaminy maturalne.
 5 ŚR Szkoleniowe posiedzenie Rady Pedagogicznej.
18 WT Ostateczny termin poinformowania uczniów i rodziców o przewidywanych ocenach semestralnych.
21 PT Wigilie klasowe.
23 – 31 Zimowa przerwa świąteczna.
  1 WT Nowy Rok.
  6 ND Święto Trzech Króli.
8 WT Ostateczny termin wystawienia ocen śródrocznych.
9 ŚR Konferencja klasyfikacyjna Rady Pedagogicznej.
10 CZ Zebrania z rodzicami.
14-27 Ferie zimowe.
28 PN Początek drugiego okresu.
29- 31 Ostateczny termin potwierdzenia deklaracji wyboru przedmiotów maturalnych przez uczniów klas trzecich.
 31 CZ Konferencja plenarna Rady Pedagogicznej. Podsumowanie pracy w pierwszym okresie.
LUTY
  Przegląd Twórczości Artystycznej uczniów XII LO.
21 PN Festiwal Nauki XII LO.
KWIECIEŃ
  Dni Norwidowskie.
3 ŚR Ostateczny termin poinformowania maturzystów i ich Rodziców o przewidywanych ocenach końcowych.
4 CZ Konsultacje z rodzicami.
13 SO Dzień Otwarty XII LO.
17 ŚR Ostateczny termin wystawiania ocen końcowych w klasach maturalnych.
18 – 23 Wiosenna przerwa świąteczna.
24 ŚR Konferencja klasyfikacyjna klas III. Szkolenie maturalne członków Rady Pedagogicznej.
26 PT Uroczyste pożegnanie maturzystów. Wręczenie świadectw ukończenia szkoły oraz nagród i wyróżnień.Przygotowanie sal do egzaminów maturalnych.
29 PN Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
30 WT Dzień wolny od zajęć dydaktycznych.
 1 ŚR Święto Pracy.
 2 CZ Dzień Flagi Państwowej. Podstawa prawna – rozporządzenie MENiS z dnia 18 IV 2002 w sprawie organizacji roku szkolnego. Dz.U. z 2002 r. nr 46 poz. 432 z późn. zmianami.
 3 PT Święto Konstytucji 3 Maja.
 6 PN Pisemny egzamin maturalny z j. polskiego.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-II.
 7 WT Pisemny egzamin maturalny z matematyki.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-II.
 8 ŚR Pisemny egzamin maturalny z j. angielskiego.
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-II.
30 CZ Ostateczny termin poinformowania uczniów i ich rodziców o przewidywanych ocenach końcowych.
31 PT Tuzinalia i Dzień Sportu.
CZERWIEC
14 PT Ostateczny termin wystawienia ocen końcowych.
17 PN Konferencja klasyfikacyjna klas pierwszych i drugich.
18 WT Dzień wycieczek klasowych. Pod opieką nauczycieli niepełniących obowiązków wychowawcy klasy.
19 ŚR Dzień Wychowawcy.
20 CZ Boże Ciało
21 PT Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I i II. Początek ferii letnich.
28 PT Konferencja Plenarna Rady Pedagogicznej. Podsumowanie rocznej pracy XII LO.
LIPIEC
 2 WT Odbiór świadectw dojrzałości przez maturzystów.
SIERPIEŃ
20 WT Pisemne poprawkowe egzaminy maturalne.
26-28 Egzaminy poprawkowe dla uczniów klas I-III
29 CZ Plenarne posiedzenie Rady Pedagogicznej. Przygotowanie szkoły do nowego roku szkolnego.