Urodziny Patrona

Cyprian Norwid – patron XII LO – urodził się 24 września 1821 r. Tradycją naszej szkoły jest to, że uczniowie klas pierwszych składają w tym dniu kwiaty w Katedrze na Wawelu, gdzie w Krypcie Wieszczów Narodowych znajduje się płyta upamiętniająca autora „Vade-mecum”.

Tak było i w tym roku. Na Wawel pod opieką p. Mirosławy Herdziny wybrali się uczniowie klasy 2d oraz reprezentanci klas pierwszych. Po uroczystym złożeniu kwiatów młodzież wraz z polonistką udała się na wycieczkę szlakiem pomników krakowskich Plant. Zaskoczeniem było to, że jest ich tak wiele, bo na ogół nie zwracamy na nie uwagi, a warto.

Zatem po szlachetnym uczczeniu urodzin naszego patrona młodzież odkrywała uroki nieoczywistych miejsc, jakich zapewne w Krakowie wiele.