Dwunastka siatkówką stoi

Dwunastka siatkówką stoi

Nasza Szkoła od lat słynie ze sportowych sukcesów. Zapisała się między innymi jako specjalista od gier zespołowych. Ostatnio nawiązała do tych sukcesów. Miło nam poinformować, że w ramach licealiady dziewcząt w poniedziałek 22 stycznia nasze zawodniczki zajęły III miejsce w Krakowskiej Olimpiadzie Młodzieży w piłce siatkowej. Naszą drużynę dosłownie zdziesiątkowały choroby, gdyby nie to… 🙂!
Zdobycie brązowego medalu było zwieńczeniem rozgrywek, które rozpoczęły się już 4 stycznia. Nasze zawodniczki zajęły pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej i uzyskały awans do następnej fazy rozgrywek pokonując reprezentacje X i XI LO.

 

Grupa 5

1 m. XII LO 4 4:0
2 m. XI LO 3 2:2
3 m. X LO 2 0:4

 

 

W fazie półfinałowej nasze dziewczęta po ciężkiej walce uległy faworytkom z I LO sportowego, jak się okazało późniejszym mistrzyniom, ale pokonały III i XXIV LO. Tabela grupy wyglądała następująco:

Grupa A

1 m. I LO Sportowe 6 6:1
2 m. XII LO 5 5:2
3 m. III LO 4 2:4
4 m. XXIV LO 3 0:6

Zajmując drugie miejsce w grupie nasze zawodniczki awansowały do finałów, gdzie pokonując drużynę VI LO zajęły wspomniane III miejsce.
Skład reprezentacji Dwunastki: Agnieszka Kyrcz, Agnieszka Wójtowicz, Wiktoria Kujawa, Martyna Dzido, Natalia Gądek z klasy 1D, Natalia Kacprowicz, Natalia Trzepałka z klasy 1F, Daria Wąsik, Justyna Śmigla z klasy 2C, Dagmara Murzyn z klasy 1C, Martyna Mucha z klasy 2B, Julia Kasperkiewicz z klasy 1B.

Naszym zawodniczkom i trenerowi Prof. Adamowi Wysoczańskiemu serdecznie gratulujemy!!!

Zobacz dyplom dyplom_siatk2018